ABOUT     INSTAGRAM    CONTACT        
Sizleri,
2500 yıldır sesin kesilmediği bu kentte, şimdi sessizlik içinde soruların kendilerini değil, yarattığı ilişkiler zincirini düşünmeye davet ediyorum.Bir süredir malzeme olarak belirlediğim güzel sorular ile çalışıyorum. İletişimsellik amacı taşımak zorunda olmaksızın bu soruların biz insanlar için müşterek bir maceraya dönüşme potansiyelini tahayyül ediyorum.


Halihazırda devam eden araştırmam için daha önce 9 kişiden toplamış olduğum güzel soruları, Bergama Tiyatro Festivali’nin yayıldığı alanlarla, katılımcılarla ve yerel halk ile buluşturuyorum.


Güzel soruları yüklenmeden taşımayı, sahiplenmeden aktarmayı çabaladığımdan, Bergama’da kaldığım süreç boyunca dış dünya ile sözlü iletişimimi durduruyorum. Ve ancak bu sayede, içinde ben’i barındırmayan sahici niteliklerim aracılığıyla sıradan bir eylemin içinde, kendimi diğer insanlarla etkileşime açıyorum. Helene Cixous’nun deyimiyle “bedeni konuşturacak” bir dil arayışına girerek yalnızca diğerlerini değil, şeyleri bile dinleme imkanı bulmayı umuyorum. Böylece bu soruların, cevaplanması gerekli sözcük öbeklerinden öte, bir deneyimin kurucuları olmalarını umuyorum.


Taşıdığım şeyin kuracağı bağları, çağrıştıracağı bağlantıları ve ondan doğacak olanları Bergama’nın mirasına bırakıyorum.


Performatif bir müdahale niteliğinde kurguladığım bu durumlar, kamusal alanda ve gündelik mekânlarda gerçekleşiyor. Festival yetkilileri, kendi insiyatifimle gerçekleştirdiğim bu müdahale hakkında festivalin üçüncü günü tarafımdan bilgilendirilmiştir.** 2016-2020 yılları arasında 9 kişiden topladığım 65 güzel soru, Making Sense isimli kitabımda bulunabilir.SORULMAK İÇİN SORULAR; YANITLANMAK İÇİN DEGİL, 2021

PERFORMANS, MÜDAHALE
@BERGAMA TİYATRO FESTİVAL, BERGAMA

@KÜLTÜR İÇİN ALAN BULUŞMASI, BEYKOZ KUNDURA^^ENG^^

Performans Kaydı︎︎︎